Dahi çocuk anaokulu çiğli, Çiğli dahi çocuk anaokulu, Çiğli anaokulu, Çiğli’de anaokulu, Çiğli okul öncesi hazırlık, Çiğli’de anaokulları, Çiğli değerler eğitim anaokulu

OKULUMUZ

T.C. MEB Özel Çiğli Dahi Çocuk Anaokulu, Çiğli Emniyet müdürlüğünün tam karşısında merkezi bir yerde bulunan ve 200m2 bahçesi bulunan 4 katlı binasında okul öncesi eğitim hizmeti vermektedir. Okulumuz oldukça merkezi bir konumda olmasına karşın, bol oksijeni ve yeşilliği barındıran bir çevrede bulunması bizim en büyük avantajımızdır. Etrafı çevrili Bahçesi,  çocuk oyun parkı, gerçek çim alanı, toprak alan, dut ağaçları ve ekolojik Tarım Atölyesi olarak kullandığımız ekim dikim alanından oluşmaktadır. Bu sayede çocuklarımız dilediğince doğanın ve bahçenin keyfini bolca çıkartarak ve doğaya dokunarak yetişmesini sağlamayı amaçlıyoruz… Okulumuzun en alt katında geniş bir alanda jimnastik parkurumuz aynı zamanda bir top havuzumuz bulunmakta böylece çocuklarımızın kaba motor becerilerini geliştirecek aynı zamanda enerjilerini pozitif anlamda dışarı aktarabilecekleri aktiviteler sağlayarak gelişimlerine katkı sağlamaktayız.

ANLAYIŞIMIZ…

Dahi Çocuk Anaokulu, 2016 yılının ekim ayından bu yana bir fiil sevgili çocuklarımıza ve ailelerine hizmet vermektedir. Çağdaş, yenilikleri araştıran, üzerinde yaşadığımız dünyaya, çevresine, doğaya ve insanlığa duyarlı akıllı ve ahlaklı nesiller yetiştirebilme gayesi içindeyiz. Tüm bunarlın yanında çocuklarımıza pozitif ve bilimsel yaklaşmanın önemini benimseten bir anlayışa da sahibiz.

Çocuklarınız, Çocuklarımız sizlerin bizlere emanet ettiği en kutsal hazineler…

Her şeyden önce mutlu fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı bireyler yetiştirmek bizim için çok önemli… Erken yaşlar yani okul öncesi dönem yaşları insan gelişiminin en hızlı ve çevresi ile etkileşimden en fazla yararlandığı dönemdir. Bu dönem, aynı zamanda öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların, zihinsel yeteneklerin geliştiği ve biçimlendiği dönemdir. Kısacası okul öncesi eğitim dönemi bir insanın eğitim dönemlerinin ve yaşamının aslında omuriliği, bel kemiğidir. Bizler işte bu anlayıştan yola çıkarak okulumuzda hizmet vermekte akıllı ve ahlaklı nesiller yetiştirmeyi amaçlarken çocuklarımıza çok meziyetli olmayı da öğretmeye çalışmaktayız. Okul öncesi eğitim sağlıklı gelişimin, mutlu ve başarılı yetişkinliğin, adil ve eşit bir toplumun temelini oluşturmaktadır. Tüm bunları gözeterek bir eğitim sunmakta sadece çocuklarımızın sağlıklı gelişim ve öğrenim hayatlarını etkilememekte aynı zamanda içinde yaşadığımız toplumu da sağlıklı ve yaşanabilir hale getirmektedir.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Eğitim programımızı öncelikle çocuklarımızın mutluluğu ve sevgi dolu bir eğitim ortamında yetişmeleri için oluşturuyoruz.  Bunu yaparken de onların tüm gelişim alanlarını (sosyo-duygusal,bilişsel, psikomotor gelişim ve özbakım becerileri) destekleyen farklı eğitim modellerinden yararlanıyoruz. Bu anlamda eğitim programımız M.E.B.’in belirlediği amaç ve kaza-nımları kapsayan ancak gelişen eğitim dünyasını da takip eden eklektik bir yaklaşımla hazırlanmıştır. Eklektik bir yaklaşıma sahip olmak çocuklarımıza basmakalıp şeyleri direk olarak vermekten ziyade bir çok yaklaşımı birleştirip kendi kültürümüz ve müfredatımıza entegre ederek vermemiz için önemli bir yaklaşım. Bu sayede çok yönlü düşünebilen, soran, sorgulayan, ahlak sahibi, insani değerlerini bilen, gelenek kültürüne sahip çıkan, yeni durumlara çabuk uyum sağlayabilen, farkındalığı yüksek çocuklar yetiştirebileceğimizi düşünüyoruz.